Бърнли направи голяма крачка към Лига Европа

Бърнли направи голяма крачка към това да запази седмото си място, което по всяка вероятност ще осигури квота за участие в Лига Европа, след като победи с 2:1 един от директните си съперници за тази позиция - Лестър. Крис Ууд (6') и Кевин Лонг (9') дадоха ранен аванс на домакините, който се оказа достатъчен. Джейми Варди (72') едно попадение след почивката.

Двубоят започна много добре за домакините, които до деветата минута имаха два гола аванс. Уес Морган изгуби леко топката пред наказателното поле на гостите, Барнс намери Ууд от лявата страна. Новозеландецът шутира, Шмайхел изби удара му, но топката отново попадна на крака на Ууд, който не пропусна при втория си опит. Три минути след това Лонг удвои, след като засече с глава центриране от корнер на Гудмундсон.

След лошото начало Лестър се съживи, но Ник Поуп отказа Марез и Варди с две страхотни спасявания. В 62-рата минута стражът на Бърнли отново се намеси решаващо, след като Варди излезе сам срещу него, но не успя да го преодолее.

В 72-рата минута Джейми Варди все пак върна едно попадение, след като бе изведен от Иеанашо и този път стреля покрай Поуп за петия си пореден гол в гостуване на своя отбор.

Неприятната новина за Лестър, освен загубата, бе, че в 86-ата минута Каспер Шмейхел получи контузия и бе заменен принудително.

Бърнли и Лестър остават съответно на седмо и осмо място, като "лисиците" изостават вече на девет точки от днешния си съперник. Седмото място ще гарантира участие в Лига Европа, освен ако Саутхамптън не спечели ФА Къп.