Байерн (Мюнхен) изглежда все по-страшен (видео)

В навечерието на решителните битки в Европа и на домашна сцена Байерн (Мюнхен) продължава да унижава съперниците си, като този път разгроми Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:1 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Шампионите оставиха голяма част от титулярите на пейката и започнаха слабо, като получиха гол още в 8-ата минута, но след това отнесоха гостуващия тим, като му забиха пет попадения.

Срещата идва три дни след класирането за полуфиналите в Шампионската лига и толкова преди гостуването на Байер (Леверкузен) в полуфинален сблъсък за Купата на Германия, който е поредна крачка към мечтания от баварците требъл.

Йосип Дръмич беше точен за гостите в 8-ата минута, но още до края на полувремето Сандро Вагнер обърна резултата с два гола в 37-ата и 41-ата минута. В 51-ата Тиаго Алкантара направи 3:1, a прекрасно изпълнение на Дейвид Алаба в 68-ата реши всичко. В 82-ата Роберт Левандовски докара нещата до 5:1.
Байерн (Мюнхен) - Борусия (Мьонхенгладбах)@@@
Наставникът на домакините Юп Хайнкес отново прибягна до ротации в състава, като на пейката седнаха Левандовски, Хамес Родригес, Франк Рибери, Хавиер Мартинес, Ариен Робен и Рафиня - всичките от които бяха титуляри срещу Севиля.

Сандро Вагнер поведе атаката, а Хуан Бернат отново получи шанс да играе като офанзивен полузащитник.

Гостите от Мьонхенгладбах разчитаха на силната форма на Торган Азар. През есента Борусия успя да нанесе първата загуба на Хайнкес след завръщането му в Байерн.

Както често се случва този сезон, Байерн остави съперника да води играта в началните минути и този път беше наказан. В 8-ата минута Дръмич с лекота се справи с Никлас Зюле и не даде шанс на Свен Улрайх с удар в далечния ъгъл - 0:1.

Играчите в червени екипи веднага настъпиха педала и натикаха гостите в зоната пред тяхното наказателно поле. В 16-ата минута Тиаго Алкантара технично изведе Томас Мюлер сам срещу вратаря, но ударът му излезе в аут.

"Жребчетата" обаче не се притесниха и хладнокръвно се защитаваха в последвалите минути от срещата. В 33-ата минута Корентен Толисо стреля от извън наказателното поле, но Ян Зомер се намеси отлично.

Четири минути по-късно обаче грешникът при гола на Борусия Зюле се включи в атака и изведе Мюлер отдясно, след което последва пас към Вагнер на празна врата и попадение за 1:1.

В 41-ата Вагнер беше точен още веднъж, като този път вина носи вратарят Зомер, който не успя да хване сравнително безобидна топка.

На почивката Мюлер беше сменен, за да си отдъхне, а на терена се появи Хамес.

Байерн реши набързо да откаже Гладбах и в 51-ата Тиаго вкара за 3:1. Само две по-късно пък изстрел на Хамес намери страничния стълб на вратата на Борусия.

Отборът от Мьонхенгладбах вече беше развял бялото знаме и двубоят се доиграваше. Така в 68-ата минута дойде най-интересното отиграване в срещата, когато Алаба заби прекрасен гол с неудобния си десен крак.

После се появи и Левандовски, който в 82-ата увеличи резултата на 5:1, а след това дори пропусна още едно чисто положение.

Борусия (М) е на осма позиция, но може да се каже, че загуби шансове за класиране за Лига Европа.