Катастрофа за новия треньор на Байерн (видео)

Воденият от бъдещия наставник на Байерн (Мюнхен) Нико Ковач тим на Айнтрахт (Франкфурт) изпадна в криза в Бундеслигата и рискува да загуби мястото си в топ 6. В среща от 30-ия кръг “орлите” отстъпиха с 1:4 при визитата си на Байер (Леверкузен) и вече имат само една победа в последните си пет срещи.

Хърватският треньор беше надигран от своя колега Хайко Херлих и поражението на Айнтрахт е логично. Леверкузен пък вече е само на точка от втория Шалке 04 и завръщането в Шампионската лига е реалистична цел.

Юлиан Брант изведе “аспирините” напред в 20-ата минута, но само три по-късно Марко Фабиан изравни след отлична работа на Мариус Волф.

След това Байер стана господар на терена и принуди съперника основно да се защитава. В 52-ата минута Леон Бейли уцели напречната греда на вратата на гостите, а в 58-ата стражът на Айнтрахт Лукас Храдецки спаси изстрела на излезлия сам срещу него Кевин Фоланд.

Германският нападател обаче щеше да се смее последен, защото успя да донесе успеха на домакините с хеттрик. В 71-ата той се разписа в нова ситуация едно на едно с Храдецки, а след това реализира още два гола на празна врата - в 77-ата и 88-ата минути.

Отлично за пореден път се представи талантът на Леверкузен Кай Хавертц. Днес той записа 50-ия си мач в Бундеслигата, с което постави нов рекорд за най-млад играч, достигащ тази бройка - на 18 г. и 307 дни, подобрявайки постижението на Тимо Вернер. За тези 50 двубоя Хавертц може да се похвали със 7 гола и 15 асистенции.

Идния вторник Байер приема Байерн (Мюнхен) за Купата на Германия, а ден по-късно Айнтрахт гостува на Шалке 04.

Байер – Айнтрахт | Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.