Тежка загуба за Георги Дерменджиев в Казахстан

Първа загуба претърпя Ордабасъ на Георги Дерменджиев и то каква- 1:4 при визитата на средняка Акжайк (Уралск). Срещата се разви много лошо за отбора на Дерменджиев и до 17-ата минута играчите му отстъпваха с 0:2. Те върнаха един гол в 41-ата минута, но само две по-късно разликата от две попадения беше възстановена.

След почивката Акжайк контролираше събитията на терена и добави още един гол във вратата на гостите. След това поражение отборът на Дерменджиев сдаде лидерската позиция и с 12 точки е на 3-о място. Над тях е и Тобол с 12, а дербито днес между четирикратният шампион Астана и Кайрат (Алмати) завърши 1:1. Астана е начело в класирането с 13 точки, докато Кайрат е 4-и с 11.

Доста любопитна остава ситуацията за Стойчо Младенов, чийто тим Кайсар трябваше да се задоволи с 0:0 при домакинството на Иртиш. Това е едва втора точка за отбора на Младенов, който е на предпоследното 11-о място. Ако се съди по изказването на опитния специалист преди мача, то той може и да си тръгне в близките дни.