Светослав Гоцев и Тур на полуфинал във Франция (видео)

Националът Светослав Гоцев и тимът на Тур се класираха на полуфинали във френската Лига АМ, след като победиха Араго де Сет и Бранимир Грозданов с 3:0 (25:21, 33:31, 30:28) във втория 1/4-финален сблъсък помежду им, който се игра пред 1022 зретили в зала “Луи Марти” в Сет.

В първия мач Гоцев и съотборниците му се наложиха отново с 3:0 гейма.

Светослав Гоцев игра стабилно през целия мач и записа с 8 точки (2 блока, 75% ефективност в атака).

Най-резултатен стана латвийският диагонал на гостите Херманс Еглескалнс с 27 точки (2 аса, 4 блока, 58% ефективност в атака), а Нейтън Вунембайна добави още 17 точки (2 блока).

За Сет Бранимир Грозданов бе резерва, като влизаше в игра и през трите гейма, но не отбеляза точка.

Французинът с български корени Аксел Трухчев завърши с 13 точки.  На полуфинала Тур ще срещне победителя от другата 1/4-финална двойка Айячо - Стад Поатие, които играят при 1-1 победи в серията.

АРАГО ДЕ СЕТ - ТУР 0:3 (21:25, 31:33, 28:30)