Страши Симеонова и Хемик спечелиха редовния сезон в Полша (видео)

Националката Страшимира Симеонова и нейният Хемик (Полице) завършиха перфектно редовния сезон в полското първенство. Шампионките, водени от бившия селекционер на националния отбор на България Марчело Абонданца, надиграха Грот Будовлани (Лодз) с 3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:21) в среща от последния 26-и кръг.

Симеонова влезе в игра във втория и третия гейм и се разписа със 7 точки (1 ас, 2 блока, 40% ефективност в атака).

Най-резултатна бе Береника Томсиа с 12 точки (1 блокада). За опонентките им Агниешка Конколевска приключи със 17 точки (7 блокади!).

Така Хемик е лидер в класирането със 70 точки (24 победи, 2 загуби), Грот е четвърти с 52 точки (17 успеха, 9 поражения)

На полуфиналите двата тима отново ще се изправят един срещу друг, като двубоите започват на 15 април (неделя). В другата полуфинална двойка Девелопрес Скайрес (Жешув) излиза срещу Комерсекон (Лодз).

Отборите с по-долно класиране играят за разпределение на местата от 5-то до 11-то.