Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

ЦСКА-София се върна на победния път с разгром, Чорбаджийски герой, съдията с голям гаф (видео+галерия)

След две поредни поражения от Лудогорец и Левски ЦСКА-София се завърна на победния път, разгромявайки с 5:1 Верея в мач от 29-ия кръг на Първа лига. По две попадения за червените вкараха Алберг (17, 52) и Божидар Чорбаджийски (30, 45), а веднъж се разписа Станислав Манолев от дузпа в заключителните секунди на двубоя. За гостите вкара Шемлал (83).

Чорбаджийски можеше да запише и хеттрик, но негово попадение към края на срещата бе отменено от рефера Ангел Ангелов, който прецени, че капитанът на домакините е бутнал в гърба противников футболист.

Съдията обаче допусна груба грешка още в 15-ата минута, когато спести втори жълт картон на Александър Дюлгеров, който фаулира откъсващ се сам срещу вратаря състезател на гостите при резултат 0:0.

ЦСКА-София - Верея (Стара Загора) 2:0@@@

В този мач ЦСКА-София игра без част от основните си футболисти. Аут поради контузии и наказания бяха Фернандо Каранга, Кирил Десподов, Едвин Джеси и Хеан Бланко. На пейката пък останаха Николай Бодуров и Александър Барт, което наложи партньор на Чорбаджийски да е Александър Дюлгеров.

След изтърпели наказания сред титулярите се завърнаха Станислав Манолев и Жеферсон.

Иначе първата опасност в срещата бе пред вратата на гостите. В 8-ата минута Станислав Манолев изпълни великолепен пряк свободен удар от 25 метра, а топката срещна напречната греда.

В 15-ата минута централният бранител на червените Александър Дюлгеров извърши нарушение срещу откъсващ се леко вдясно сам срещу вратаря футболист на Верея. Реферът Ангел Ангелов отсъди фаул, но не показа жълт картон на защитника, тъй като щеше да му е втори и трябваше да напусне игра.

Само две минути по-късно ЦСКА-София откри резултата. Манолев проби и центрира отдясно към Алберг, който с майсторски шут от десетина метра матира Колев за 1:0.

Секунди след изпълнението на центъра футболистите на Стамен Белчев отнеха топката и организираха нова добра атака, която можеше да доведе до още едно попадение на Алберг, но Колев успя да спаси шута на нападателя.

Нищо не бе в състояние да спаси Верея в 30-ата минута, когато Тиаго центрира от корнер, Божидар Чорбаджийски се извиси над всички и покачи на 2:0 след ефектен удар с глава.

В заключителните секунди на първото полувреме Чорбаджийски вкара още веднъж след центриране от корнер и изстрел с глава, покачвайки на 3:0 за ЦСКА-София.

Седем минути след почивката резултатът набъбна на 4:0. Алберг получи пас в наказателното поле, стреля не много силно с левия крак, но след недобра намеса на Колев топката се озова за четвърти път в мрежата на Верея.

ЦСКА-София - Верея (Стара Загора)@@@

След четвъртия гол гостите от Стара Загора се изнесоха в по-предни позиции и пробваха да реализират поне почетно попадение, но опасни шутове на Денислав Станчев и Венци Христов бяха спасени от Черниаускас.

В 78-ата минута пък Чорбаджийски прониза още веднъж вратата на Верея, но голът му не бе зачетен, тъй като съдията прецени, че капитанът на домакините е натиснал бранител в гърба.

Пет минути по-късно Черниаускас допусна груба грешка, "подарявайки" топката на Венци Христов, таранът на Верея моментално подаде към резервата Шемлал и той вкара в празната врата за 4:1.

Крайното 5:1 за ЦСКА-София оформи Станислав Манолев в 91-ата минута, когато реализира дузпа след нарушение на Здравко Илиев срещу Стойчо Атанасов.

ЦСКА-СОФИЯ - ВЕРЕЯ 5:1