Жиру поведе Челси към зрелищен обрат, който направи живота на "светците" още по-труден (видео)

Челси достигна до зрелищен обрат с 3:2 като гост на Саутхамптън, благодарение на което шампионите запазиха известни шансове за четвъртото място, като същевременно усложниха много положението на "светците", които остават в зоната на изпадащите. Домакините играха много вдъхновено до 60-ата минута и заслужено поведоха с два гола, реализирани от Душан Тадич (21') и Ян Беднарек (60'). Само за седем минути Челси обаче стигна до пълен обрат, в основата на който бе Оливие Жиру (70', 78'), който се появи като резерва и реализира първите си два гола за "сините" в Премиър лийг. Еден Азар (75') също се разписа между тези две попадения.

Една промяна имаше в състава на домакините. Джак Стивънс, който е наказан заради червения си картон срещу Арсенал, бе заменен от Ян Беднарек, който дебютира в Премиър лийг. Давиде Дзапокоста и Андреас Кристенсен замениха Антонио Рюдигер и Виктор Моузес в състава на Антонио Конте.

"Светците" изиграха много силно първо полувреме и заслужено водеха на почивката с 1:0. В 21-вата минута Хьойберг изведе много добре Бертранд по левия фланг. Бранителят преодоля Аспиликуета и пусна топката към Тушан Тадич, който просто трябваше да намери вратата - 1:0. В 37-ата минута Саутхамптън дори можеше да удвои аванса си. Лонг свали с глава едно дълго подаване, Аспликуета опита да пресече, но топката стигна до Уорд-Праус, който стреля от границата наказателното поле, но Куртоа спаси.

Гостите на успяха да нанесат нито един точен удар през първата част, като най-добрата възможност се откри пред Мората, който обаче шутира над вратата. Иначе лондончани владееха повече топката, но това не доведе до нищо.

Минута пред края Алонсо влезе много лошо в краката на Лонг, за което можеше да бъде изгонен, както настояваше Марк Хюз, но Майк Дийн не видя ситуацията.

Саухтамптън - Челси@@@

В 54-ата минута домакините се разминаха за малко с втори гол. Лонг получи извеждащо подаване, овладя, след което падна в наказателното поле след единоборство с Кристенсен. Публиката поиска дузпа, но Лонг се изправи и нанесе много хубав изстрел в горния ляв ъгъл. Куртоа обаче се разтегна и спаси. Веднага след това Азар нанесе първия точен удар за Челси, но Макарти се намеси добре на близката греда. Последва опасен шут на Вилиан от границата наказателното поле, но стражът на Саутхамптън отново се намеси.

В 60-ата минута дебютантът Беднарек вкара втори гол за "светците". Уорд-Праус центрира добре от фаул, а полякът засече от въздуха на далечната греда.

Саухтамптън - Челси 2:3@@@

Десет минути след това Оливие Жиру, който се появи на мястото на Алваро Мората, вкара първия си гол за Челси в Премиър лийг, след като засече с глава центриране на Алонсо отляво - 2:1.

Това попадение даде импулс на шампионите, които натиснаха и само пет минути след това Еден Азар изравни резултата. Вилиан изостри една продължителна атака на гостите, проби отляво и центрира по земя, където белгиецът засече и прати топката в ъгъла за 2:2.

След още само три минути обратът стана пълен, като отново герой за Челси бе Жиру. Лондончани изпълниха късо свободен удар. Азар центрира, а Аспиликуета и Кейхил играха последователно с глава, блокирайки опитите на бранителите на Саутхамптън да изчистят. Топката стигна до Жиру, който стреля по земя през купа от тела - 2:3. Това бе 19-и гол за французина в Премиър лийг като резерва.

До края Хьойберг и Симс имаха много добри възможности да донесат равенството на "светците", но Куртоа спаси и в двата случая, като особено важна бе намесата му при удара на Симс в добавеното време.

Челси е на пето място, като отборът изостава на седем точки от четвъртия.  Саутхамптън е 18-и, на три точки от спасителната зона.