На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Обрат отдалечи Каляри от зоната на изпадащите

Отборът на Каляри постигна важна победа с 2:1 в домакинството си на Удинезе и така се изкачи на 14-то място в Серия "А", отдалечавайки се от зоната на изпадащите. Тимът от Сардиния постигна пълен обрат, след като изоставаше в резултата от 10-ата минута на двубоя.

Домакините от Каляри започнаха двубоя по-силно, водени от желанието си да спечелят ценни три точки в битката за оставане в елита. В 6-ата минута ''рособлу" пропиляха добра възможност за гол след изстрел на Леандро Кастан с глава. Така се стигна до 10-ата минута, в която Антонин Барак премина през цялата защита на Каляри и подаде на Кевин Лазаня, който не сгреши, извеждайки Удинезе напред в резултата.

Тимът от Сардиния набързо се отърси от шока и само десет минути по-късно Леонардо Паволети изравни резултата. Италианецът се възползва от топка, попаднала в краката му след изстрел в гредата на Лука Чигарини от фаул. В оставащите минути до края на първото полувреме темпото бе значително по-бавно и двата тима не успяха да създадат добри положения за гол.

В 60-ата минута стражът на Удинезе Албано Бицари предотврати сигурен гол, пресичайки добро подаване на Лука Чигарини към Николо Барела. Играта в следващите минути бе накъсана от серия нарушения, след които Чигарини и Данило получиха жълти картони. В края на двубоя домакините от Каляри вдигнаха оборотите и логично стигнаха до попадение, дошло в 84-ата минута. Андреа Косу центрира добре от ъглов удар, а Лука Чепители пребори Али Аднан и с глава матира Бицари. До края на двубоя гостите от Удине нямаха време за реакция и не затрудниха вратата на Каляри.