Марадона смята, че не е имало дузпа за Реал

След като Христо Стоичков се изказа по темата за дузпата, която Реал Мадрид получи в добавеното време на четвъртфиналния двубой от Шампионската лига срещу Ювентус, сега мнението си даде и Диего Марадона. Аржентинският гений смята, че ако той беше на мястото на Лукас Васкес, би изиграл ситуацията по същия начин.

“Не, не, не беше дузпа. Когато Кристиано Роналдо отигра топката с глава, Лукас се хвърли към нея, защото беше точно до Буфон, а Бенатия идваше зад него. Направи същото, което бих направил и аз. Сграбчи появилия се шанс, хвърляйки се към топката”, категоричен бе Дон Диего, цитиран от Four Four Two.

Английският съдия Майкъл Оливър отсъди наказателния удар в 93-ата минута на “Сантиаго Бернабеу” при резултат 0:3 в полза на Ювентус, при който италианците щяха да си оситурят поне продължения. Капитанът на “черно-белите” Джанлуиджи Буфон пък бе изгонен с директен червен картон за гневната си реакция спрямо Оливър.