Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Драма в Стара Загора! Гол в последната минута засили Берое към бронза (видео)

Oтборът на Берое постигна драматичен успех с 3:2 над Ботев (Пловдив) в Битката за Тракия. Първият гол в срещата падна в последните секунди на първата част, когато Димитър Пиргов си заби автогол. Второто полувреме започна мечтано за "канарчетата", след като Стивън Петков изравни. Мартин Камбуров върна аванса на "зелените" в 60-ата минута, но малко по-късно Иван Бандаловски си отбеляза автогол. В герой за Берое се превърна Борислав Цонев, който донесе трите точки в 89-ата минута.

Заралии вече имат аванс от четири точки пред Левски и девет пред Ботев (Пловдив). От началото на плейофите играчите на Александър Томаш имат три поредни победи, а тимът на Николай Киров има само един успех.

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 10-ата минута, когато Тодор Неделев центрира прецизно в наказателното поле, където обаче Камен Хаджиев бе над всички, избивайки топката в ъглов удар.

В 19-ата минута Мартин Камбуров можеше да излезе очи в очи със стража на гостите, но таранът на Берое не успя да овладее добре кълбото. Пет минути по-късно Педро Еуженио бе на отлична позиция в наказателното поле, но голаджията на “зелените” стреля право в тялото на Пламен Димов, който се намеси ключово.

В 31-ата минута Дуде Ндонгала направи страхотен пробив отляво, след което влезе навътре и шутира много технично, но Душан Перниш показа класата, избивайки много майсторски коженото кълбо в ъглов удар.

Шест минути по-късно и Жоао Пауло пропусна да забие поредния си гол с жълто-черния екип. Бразилецът бе изведен на стрелкова позиция от Лъчезар Балтанов, но шутът му се отби в крака на Матеус Леони.

В края на първата част домакините стигнаха до първия гол в сблъсъка. Леони намери Еуженио в наказателното поле, който стреля, топката се отби в Димитър Пиргов и влетя в мрежата на Иван Чворович.

Втората част започна добре за футболистите на Александър Томаш. В 50-ата минута Милен Желев се включи мощно по десния фланг и центрира по земя към Камбуров. Таранът се хвърли, но не му достигнаха сантиметри, за да отбележи поредния си гол в българския футбол.

В 52-ата минута Ботев (Пловдив) изравни. Резервата Стивън Петков засече с глава центриране на Жоао Пауло. В 60-ата минута Серкан Юсеин направи дузпа срещу Борислав Цонев. Зад топката застана Мартин Камбуров, който не сбърка.

Секунди след това Лъчезар Балтанов можеше да изравни, но шутът му срещна гредата. Все пак в 65-ата минута резултатът стана 2:2, след като Жоао Пауло проби отдясно и центрира по земя, където Иван Бандаловски засече топката в собствената си врата.

В 87-ата минута резервата Карлос Охене опита да oтбележи, но кълбото мина встрани от целта. Все пак в 89-ата минута Борислав Цонев шокира гостите от Пловдив. Халфът се разписа с глава, след като засече центриране на Рубен Бригидо. Това бе и последната интересна ситуация в Стара Загора.

В следващия кръг Берое гостува на Лудогорец, а Ботев се изправя срещу Верея в Стара Загора.