Страхотната серия на Бетис продължава (видео)

Преди началото на сезона в Ла Лига немалко специалисти предричаха, че Бетис ще е сред отборите, застрашени от изпадане, но "зелено-белите" опровергаха скептиците. Севилци надвиха с 1:0 като гост Жирона и вече са в серия от 5 победи. Тимът на Кике Сетиен дръпна с 5 точки на Виляреал в битката за петото място и е с големи шансове да се класира за Лига Европа. Жирона остана на осмата позиция, след като взе само 1 точка от последните си 4 двубоя.

Бетис атакуваше много по-опасно през целия мач и беше цяло чудо, че не поведе в началото. Серхио Леон и Джоел Кембъл не можаха да преодолеят вратаря на Жирона Ясин Буну, а защитникът Аиса Манди стреля неточно с глава от около метър-два.
В 36-ата минута ветеранът Хоакин пусна хитър пас през центъра към Лорен Морон и той технично прати топката в мрежата, давайки зслужена преднина на Бетис.

През второто полувреме севилци се върнаха по-назад, а гол на Жирона в 60-ата минута беше отменен заради засада.