"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Ница се мъчи без Балотели

Стомашно неразположение извади в последния момент Марио Балотели от състава на Ница за гостуването на Анже, а в негово отсъствие "орлетата" стигнаха само до 1:1 и загубиха ценни точки в битката за класиране в Лига Европа. Аласан Плеа откри за Ница в 67-ата минута, но в 84-ата Анжело Фулжини донесе равенството на домакините, които вече в трети пореден мач нямат загуба и са на добра дистанция от зоната на изпадащите.

Футболистите на Анже започна по-силно, но до почивката най-чистите положения бяха пред тяхната врата. Пиер Леес-Мелу и Жан Микаел Сери обаче ги пропуснаха. Сери се реваншира с извеждащ пас към Аласан Плеа за гола на Ница в 67-ата минута. Попадението бе под номер 14 за Плеа през сезона и той се изравни с Балотели.

Най-добрият за Анже - Карл-Токо Екамби, създаде много проблеми на защитата на гостите, но не той отбеляза изравнителния гол. Разписа се Анжело Фулжини в 84-ата минута с помощта на гредата.

Любопитен факт е, че Ница е спечелил само 10% от мачовете си без Балотели и цели 52% от двубоите, в които СуперМарио е участвал.