Славчев и Лехия набират скорост (видео)

Отборът на Лехия (Гданск) постигна втора поредна победа в полското първенство и вече е на 3-о място в групата, която ще определи изпадащите. Симеон Славчев игра цял мач при успеха с 2:1 като гост на Арка (Гдиня) и отново беше сред най-добрите в състава на Лукаш Хараслин.

Местното дерби започна с ранен гол от дузпа на Матеуш Швох за Арка. Още до почивката обаче гостите обърнаха резултата в своя полза. В 22-ата минута Стивън Витория засече с глава центриране от корнер и изравни, а в 43-ата Флавио Пайшао също беше точен с глава, този път след асистенция на Славчев, и донесе ценния успех на Лехия.

Лехия има 33 точки, а Арка води във втората осмица с 40. Сред борещите се за оцеляване са още Погон (Шчечин) на Спас Делев и Сандеция (Нови Сонч), където играят Александър Колев и Пламен Крачунов.

АРКА (ГДИНЯ) - ЛЕХИЯ (ГДАНСК) 1:2
1:0 М. Швох (9) д.
1:1 С. Витория (22)
1:2 Ф. Пайшао (43)