Риека рухна за пет минути без Божинов

Борещият се за второто място в хърватското първенство отбор на Риека сензационно загуби от застрашения от изпадане тим на Рудеш с 2:4 като гост в двубой от 29-ия кръг. Гостите бяха без българската си звезда Валери Божинов, който дори не бе включен в групата.

Двубоят предостави големи емоции за феновете, които видяха освен шестте гола, така и два червени картона. Домакините поведоха набързо с 2:0 само в рамките на първите пет минути, когато се разписаха Боревкович и Каменар. В 33-ата минута Риека намали чрез бразилеца Хебер. Първоначално главният съдия Дарио Бел отмени гол, но след минута го призна.

В 49-ата минута домакините отново направиха аванса си два гол с попадение на Марио Будимир. Риека върна един гол чрез Домагой Павичич в 61-ата минута. В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Дарио Жупарич получи втори жълт картон, а домакините получиха право да изпълнят дузпа. Тя беше реализирана от Будимир, за когото това беше 13-о попадение за сезона.

Три минути преди края и домакините останаха с 10 души на терена. Загубата остави Риека на трето място с 54 точки, докато вторият Хайдук (Сплит) има 55 и мач по-малко. Лидер е Динамо (Загреб) с 63. Рудеш върви осми с 26.