България тръгна с драматична победа над Русия на Европейското в София (видео + галерия)

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години стартира отлично на Европейското първенство, което се провежда в София. Момичетата на селекционера Стоян Гунчев се наложиха много трудно и драматично над Русия с 3:2 (25:18, 23:25, 25:17, 19:25, 15:12) в първия си мач от Група I, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

Евроволей 2018: България - Русия 3:3@@@

Утре (14 април) младите български "лъвици" ще изиграят втората си среща на турнира срещу връстничките си от Унгария, които по-късно тази вечер излизат срещу Словения. Двубоят ще бъде от 20,00 часа.

Младите "лъвици" натиснаха със сервис Русия още в началото на първия гейм, като разбиха пълно посрещането на "Сборная". До края българските девойки бяха водещите на игрището, като спечелиха спокойно гейма с убедителното 25:18. Развоят бе идентичен до средата на втората част, в която българските момичета отново доминираха със сервис. При резултат 20:16 в полза на България рускините се стабилизираха и на свой ред показаха възможностите си, като направиха обрат. При 23:23 подемът си каза думата и Русия надделя, спечели гейма с 25:23 и изравни на 1:1.

В третия гейм България отново показаха най-силното си оръжие, като продължиха да натискат "Сборная" със сервис. Рускините отново изпитаха затруднения в организацията на атаката и България надделя отново убедително с 25:17, като поведе с 2:1. В четвъртата част отново настъпи обрат, като руските девойки на свой ред показаха силните си страни. Те взеха солидна преднина, запазиха я докрай и спечелиха гейма с 25:19, като вкараха мача в тайбрек.

В петия решителен гейм младите български "лъвици" бързо поведоха с 4:0. Русия успя да изравни при 5:5 и играта продължи да бъде равностойна. В решителните минути, обаче, българските момичета отново наложиха волята си и спечелиха с 15:12 и 3:2.

Страхотен мач за българския тим изигра Александра Георгиева, която бе над всички с фантастичните 32 точки (

6 аса!

, 3 блока, 47% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане) за победата. Капитанката Мария Йорданова добави 20 точки (

5 блока!

, 37% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане), а Борислава Личева се отличи с 10 точки (