Националите до 18 години ще играят за разпределение на местата от 5-о до 8-о на Евроволей 2018

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години продължава участието си във втората фаза на европейското първенство в Чехия и Словакия. Младите български волейболисти ще играят във втората четворка и ще се борят за разпределение на местата от пето до осмо.

До този развой се стигна, след като "лъвчетата" победиха Турция с 3:0 гейма в последната си среща от груповата фаза, но след това тимът на Чехия надигра лидера до този момент Германия с 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:22) в завърши на втората позиция. Избраниците на Пламен Христов приключиха на трета позиция в група "А" със 7 точки (3 победи, 2 загуби). Четвъртото място е за Беларус. От европейското първенство отпада отборите на Турция и Гърция, които заеха последните две места в групата.

В следващия етап националите на България излизат срещу волейболистите на Франция, които завършиха на четвърто място в другата група. Представителите на Беларус ще се изправят срещу третия от другия поток - Белгия.

Мачовете са на 14 април (събота). Българският отбор открива полуфиналите за пето-осмо място в 13:30 часа.

За финалната четворка се класираха отборите на Германия, Чехия, Италия и Русия.