Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Горещ трилър в Благоевград! Седем гола и бутилка в рамото на Загорчич (видео)

Отборът на Славия записа победа с 5:2 над Пирин (Благоевград) при гостуването си на стадион "Христо Ботев". До 91-ата минута резултатът беше 2:2, но след това за 3-4 минути "белите" достигнаха до три гола, с което съкрушиха тима на Милен Радуканов, приближавайки го към баражите за оцеляване.

Срещата ще се запомни и с един грозен инцидент - след второто попадение на славистите, дело на Галин Иванов с чудесен изстрел, бутилка от трибуните уцели в рамото наставника на гостите Златомир Загорчич. В опита си да се предпази, Заги бръкна в своето око. Бившият национал на България лежа до терена близо пет минути, докато му се оказваше лекарска помощ. Двубоят в Благоевград започна с минута мълчание в памет на загиналите при катастрофата на АМ "Тракия".

В петата минута дойда първата интересна ситуация. Цветелин Чунчуков напредна към наказателното поле на домакините, вратарят Георги Георгиев излезе да го пресрещне, а централният нападател на "белите" се просна като съсечен. За деянието си Чунчуков получи жълт картон за симулация, а Георгиев го успокои с широка усмивка на лице.

В 14-ата минута пробив отляво на Радослав Кирилов завърши с прострелно подаване на крилото, но Преслав Йорданов засече неточно.

В 18-ата минута стражът на "орлетата" Георгиев направи много добро спасяване. Ивайло Димитров получи хубав пас от Галин Иванов, след което насочи топката с глава към близкия долен ъгъл, но вратарят на домакините отби. В ответната акция от Пирин поискаха дузпа за игра с ръка, каквато имаше, на Костадин Велков, но реферът Драгомир Драганов направи знак играта да продължи.

В 24-ата минута бе отсъден наказател удар, след като Манол Чапов изрита Чунчуков в пеналта на домакините. Дузпата бе безспорна, а Ивайло Димитров я превърна в гол с точен шут с левия крак. Георгиев усети посоката на удара, но топката бе насочена прецизно в долния десен ъгъл - 1:0 за Славия.

В 28-ата минута Преслав Йорданов изпревари Андреа Христов, но изстрелът мина над вратата. Секунди след това Кирилов шутира с левия си крак отляво, но Стергиакис изби. Веднага головата опасност се пренесе в другото наказателно поле.

В 30-ата минута Чунчуков стреля отблизо, но топката се търкулна покрай страничния стълб и по чудо излезе в аут.

В 35-ата минута попадение на Иван Минчев бе отменено правилно заради засада.

Последните минути на първата част бяха вяли, а такива бяха и първите след почивката. В 52-ата минута обаче дойде време за раздвижване. Преслав Йорданов падна в наказателното поле и арбитърът Драганов посочи бялата точка. Повторенията обаче показаха, че решението е грешно, тъй като Стефан Велев с нищо не наруши правилата спрямо Пресли. Кракът на Конър Хендерсън обаче не трепна и с удар в средата на вратата резултатът бе изравнен - 1:1.

В 56-ата минута Антонис Стергиакис направи фантастично спасяване с една ръка. Кирилов, който изнесе много силен мач за "орлетата", пробва мерника си с удар към далечния ъгъл, но вратарят на "белите" майсторски изби.

В 59-ата минута Галин Иванов реализира изключителен гол! Капитанът на софиянци направи малък рейд към наказателното поле на "орлетата" и с мощен шут в "скобата" наказа вратаря на Пирин - 2:1 за Славия!

Последва грозният епизод от мача, който не бива да се случва на нито един футболен стадион. Наставникът на "белите" Златомир Загорчич бе ударен с бутилка от трибуните, което прекрати срещата за пет минути. През това време се оказваше медицинска помощ на Заги.

В 71-ата минута Димитров бе близо до 3:1, но негов колега му "открадна" топката в решаващия момент на границата на вратарското поле пред Георгиев. От другата страна Ради Кирилов продължаваше да тормози отбраната на славистите.

В 85-ата минута Преслав Йорданов отново бе на върха на атаката на благоевградчани, но Боджадж бе оставен непокрит около точката на дузпата. Пасът към Пресли успя да достигне до стрелеца от Косово, който с воле наказа това "заспиване" на "бялата" защита - 2:2.

В 91-ата минута Андреа Христов с глава отново изведе гостите напред в резултата - 3:2. Секунди след това резервата Наско Милев се възползва от голяма грешка на Костадин Ничев и без проблеми направи 4:2 за тима на Заги. В 95-ата минута Ивайло Димитров фиксира крайното 5:2, бележейки при контраатака отдясно.

Така този интересен и напечен мач завърши при 5:2 за Славия и със сълзите на Андреа Христов. Младокът от софийския състав седна на терена след последния съдийски сигнал и заплака.

ПИРИН - СЛАВИЯ 2:5