Лацио изхвърча от Лига Европа за 4 минути

Невероятен шок преживя отборът на Лацио само в рамките на четири минути при гостуването на австрийския РБ Залцбург в реванша от 1/4-финалите на Лига Европа. Италианският тим излезе на терена в Залцбург с аванс от 4:2 след първия мач.

След 0:0 през първото полувреме, гостите от Апенините откриха резултата в 55-ата минута чрез Чиро Имобиле и вече се виждаха в топ 4 на Лига Европа. Домакините изравниха обаче минута по-късно, като автор на попадението стана Мунас Дабур. Адът се отвори за отбора на Лацио между 72-ата и 76-ата минута.

Амаду Хайдара направи обрата пълен след пас на Валон Бериша, след това кореецът Хий-Чан Хванг направи 3:1 в 74-ата. Дори този резултат класираше напред тима от Залцбург, но австрийски тим не се спря.

В 76-ата Щефан Лайнер оформи крайното 4:1, което се запази, въпреки опитите на италианския тим да стигне поне до втори гол и продължения.

Ред Булл Зальцбург - Лацио. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.