Арсенал се измъкна по терлици от резил в Москва (видео)

Отборът на Арсенал се добра до 1/2-финала в Лига Европа след като направи равенство с 2:2 реванша от 1/4-финала с ЦСКА (Москва) в руската столица. В първия мач англичаните спечелиха с 4:1 и с общ резултат 6:3 продължават напред. "Артилеристите" не бяха особено убедителни тази вечер и позволиха на съперника да вземе преднина от два гола, дело на Фьодор Чалов в 39-ата и Кирил Набабкин в 50-ата минута. Руснаците се нуждаеха само от още едно попадение, за да стигнат до знаменит обрат, но вместо това в 76-ата минута Дани Уелбек вкара толкова ценния гол за гостите и на практика уби интригата в мача, а в добавеното време Аарън Рамзи оформи крайното 2:2.

Домакините излязоха с двама в атака в лицето на Ахмед Муса и Чалов. От по-задни позиции подкрепа им оказваха Александър Головин и Алан Дзагоев. Българинът Георги Миланов отново не бе сред титулярите за своя тим, но влезе в игра в 79-ата минута.

Арсенал пък заложи на Александре Лаказет на върха на атаката, а той имаше подкрепата на Дани Уелбек, Месут Йозил и Джак Уилшир.

В началните минути двата отбора действаха по-внимателно и реалните възможности пред двете врати липсваха.

Едва в 21-ата минута се стигна до първия удар в мача, а негов автор бе Кристиян Бистрович, който шутира от далечна дистанция, но доста неточно.

В 27-ата минута и Арсенал организира добра атака. Лаказет получи на стрелкова позиция в пеналта, но в последния момент защитник успя да блокира удара му.

ЦСКА се наложи да направи принудителна смяна. В 38-ата минута на мястото на Алан Дзагоев влезе Витиньо.

В 39-ата минута домакините откриха резултата. Витиньо центрира към Набабкин, който стреля с глава, Петер Чех спаси, но Чалов бе заел добра позиция и отблизо довкара за 1:0.

Минута след това и Витиньо отправи първия си опасен удар в мача, макар и без да затрудни Чех.

В 42-ата минута след центриране от корнер топката не бе изчистена добре и стигна до Бистрович, който стреля силно от воле над вратата.

В добавеното време на първата част Кирил Набабкин пробва интересен диагонален удар, но покрай вратата.

В края на полувремето домакините претендираха и за дузпа за игра с ръка на Аарън Рамзи в наказателното поле, но такава не бе дадена.

В 50-ата минута Головин реши да стреля от далечна дистанция и доста затрудни Чех, който изби, но в краката на Набабкин, а той отблизо довкара във вратата за 2:0.

В 53-ата минута Головин стреля опасно от фаул, но вратарят на Арсенал с блестяща намеса опази вратата си от ново попадение.

В 57-ата минута Арсенал можеше да стигне до много ценен гол. Мохамед Елнени с глава прати топката във вратата на руснаците, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 69-ата минута гостите имаха нов шанс. При едно центриране от корнер топката бе свалена на задната греда към Лоран Косиелни, който стреля отблизо, но над вратата.

В 71-ата минута обаче и домакините пропуснаха страхотна възможност. Сергей Игнашевич отправи истински снаряд от около 25 метра и топката профуча опасно близо до гредата.

В 76-ата минута Арсенал успя да вкара толкова необходимия гол, с който да успокои страстите до края на двубоя. Дани Уелбек се измъкна на тъча, направи страхотно двойно подаване с Мохамед Елнени, който го изведе в наказателното поле и английският нападател хладнокръвно реализира за 2:1.

В 79-ата минута на терена се появи и българският халф Георги Миланов, който замени голмайстора Фьодор Чалов.

В 88-ата минута Алекс Иуоби бе изведен ва стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе твърде неточен и не намери очертанията на вратата.

В добавеното време Уелбек можеше да вкара втори гол след една хубава контраатака, но ударът му бе спасен от Игор Акинфеев.

Все пак минута по-късно Арсенал организира нова контраатака, Елнени с прекрасен пас изведе Рамзи, който вкара за крайното 2:2.

Така Арсенал направи нова крачка напред към мечтания финал, докато за Арсенал пътят в турнира приключва дотук.