Везенков намери свободна зала в София, ЦСКА отказа

Напрежението между Нефтохимик 2010 и ЦСКА преди старта на финалната серия в Суперлигата не стихва. Двата отбора си отправиха по няколко предложения, но всички бяха отказани. До консеснус  все пак не се стигна. Драмата за промяната на датите заа финалите започна още след края на полуфиналните сблъсъци във волейболното първенство. Нефтохимик изигра три бързи мача срещу Пирин и времето за почивка на отбора се удължи значително. За сметка на това ЦСКА пък се измъчи в четири мача с Монтана, като три от тях завършиха в пет гейма.

Заради голямата пауза Нефтохимик отправи предложение към "червените", срещите от финалната фаза да бъдат изиграни на 9 и 10 април, вместо на предварително обявените дати 12 и 13 април. А следващите два мача да бъдат съответно на 14 и 15 април, вместо на 19 и 20 април. Бургазлии получиха отказ от съперника си.

Последва молба на ЦСКА за смяна на датите за домакинските мачове на отбора. От 13 до 21 април в столичната зала "Христо Ботев" има европейско първенство за девойки до 17 години. Това означава, че е невъзможно ЦСКА да приеме на 19 и 20 април бургазлии. От ръководството на ЦСКА получиха отказ за отлагане на мачовете от Нефтохимик.

"Сашо Везенков успя да освободи зала "Универсиада" за 14 и 15  април, за да влезе в положение на ЦСКА. Въпреки, че тогава по програма в залата трябва да се играе Купата на БФБ. Трябваше да играем мачовете на 9 и 10, след това на 14 и 15 април. ЦСКА обаче отказа. Везенков се обади на Тити Папазов да намерят вариант залата да се освободи, но от ЦСКА просто отказаха. В крайна сметка всички първенства в Полша, в Италия, в Русия се играят финали през 4-5 дни. А ние играем цял месец. Щеше да е безумно, ако бяхме играли по-късно от всяка една гледна точка. Да загубим игрови ритъм и да нямаме почивка преди националния отбор. Това е амортизация и съсипване на здравето на всеки един спортист.", заяви пред BGvolleyball.com Теди Салпаров.

Според последната информация на BGvolleyball.com ЦСКА предложи да изиграе домакинсите си мачове в зала "Васил Симов", като направи необходимите промени, за да може съоръжението да отговаря на изискванията за финалите