Ето какво казал Пеп на испанския съдия

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола беше бесен в края на полувремето на снощния мач с Ливърпул в Шампионската лига. Веднага след съдийския сигнал за край на първата част Пеп нахлу на терена, за да изведе момчетата си към тунела. Каталунският специалист се нахвърли словесно върху испанския арбитър Матеу Лаос, обвинявайки го, че е ощетил “гражданите”.

“Дузпа е, виж го по телевизията. Гол и дузпа. Затвори си устата. Гол и дузпа”, изкрещял Пеп в лицето на рефера. В края на полувремето при резултат 1:0 съдията прецени, че няма дузпа въпреки игра с ръка на играч на “червените”, а малко по-късно не зачете попадение на манчестърци заради несъществуваща засада.

Самият Лаос се засегнал от упреците на Гуардиола и го изгонил без дори да му обели и дума. “Кажи му, че е изгонен”, заяви арбитърът на Микел Артета - помощник на Пеп. Конфликтът между Гуардиола и Лаос датира още от миналата година, когато Сити беше ощетен в двубоя с Монако.