Созопол "попари" Литекс в последната минута

Борещият се за оцеляването си в професионалния футбол състав на Литекс бе съкрушен в заключителните секунди при гостуването си на почти сигурния изпадащ Созопол.

Футболистите на Живко Желев имаха гол аванс до 88-ата минута, след като Ангел Лясков се бе разписал десет минути след почивката, и вече виждаха как прибавят нови ценни три точки към актива си. Точно тогава обаче домакините ги попариха и изравниха за крайното 1:1 чрез Кристиян Пешов.

Равенството в отложен двубой от 19-ия кръг на Втора професионална лига няма почти никакво значение за селекцията на Румен Димов, която е заема предпоследното, 15-о място с 15 точки на сметката си. Първият отбор над чертата - именно клубът от Ловеч, е на цели 13 точки дистанция.

Созопол - Литекс 1:1
0:1 Лясков 55'
1:1 Пешов 88'

Созопол: 1. Бояджиев, 4. Зайденов, 16. Лефтеров, 77. Лоусън, 14. Стоянов, 9. Пешов, 10. Газиев, 22. Иванов, 11. Мустафа, 31. Кюмюрджиев (к), 8. Стефанов
Старши треньор: Румен Димов

Литекс: 1. Вълков, 22. Лясков, 4. Христов (к), 33. Николов, 5. Ганев, 18. Мицаков, 23. Тодоров, 16. Иванов, 17. Бонев, 9. Костов, 77. Тафраджийски
Старши треньор: Живко Желев

Главен съдия: Мартин Стоименов, София
Стадион: “Арена Созопол”, Созопол

Временното класиране във Втора лига вижте тук!