Терзийска стартира с две победи в Египет

Джулия Терзийска се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 българка се справи с белгийката Брит Гойкенс с 6:3, 6:2 за 65 минути.

Мачът започна добре за 22-годишната софиянка, която взе първите четири гейма и до края доминираше.
Така Терзийска записа 14-а победа в последните си 15 мача на ниво ITF, след като през миналия месец спечели две титли от други турнири от същия ранг в Шарм Ел Шейх.

С успеха тя си осигури 1 точка за световната ранглиста и 294 долара.

В надпреварата на двойки Терзийска и британката Алиша Барнет, поставени под номер 3, достигнаха до четвъртфиналите след 6:4, 6:2 над участващите с "уайлд кард" 19-годишни японски близначки Рими Со и Куми Со.