Брилянтни комбинации и отменени голове пред пълен "Коматево! Ботев Пд и Славия решават всичко на реванша (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) надигра с 2:1 Славия в първи мач от 1/2-финалите в турнира за купата на България, който се игра пред пълен стадион в "Коматево. Канарчетата поведоха с два гола на Жоао Пауло и Дуде Ндонгала до 23-ата минута. Гостите намалиха чрез Иван Минчев в 31-ата минута.

Жълто-черните пропиляха още няколко добри положения, а две попадения на Стивън Петков правилно бяха отменени поради засади. В края белите можеха да си тръгнат дори с равен, но шут на Галин Иванов в 94-ата минута профуча покрай гредата.

Купа на България - Ботев Пд - Славия@@@

Домакините можеха да открият резултата още в 53-ата секунда. Ндонгала направи двойно подаване с Балтанов, нахлу мощно в наказателното поле и с отличен пас намери Жоао Пауло. Бразилецът стреля с левия крак, но Стергиакис демонстрира рефлекс и спаси.

В 5-ата минута Жоао Пауло изведе перфектно Ндонгала сам срещу вратаря, вторият стреля, но Стергиакис някак изби в корнер.

Постепенно гостите изнесоха играта в по-предни позиции и напрежението пред тяхната врата намаля, но в 18-ата минута Стефан Велков допусна много груба грешка, след която Ботев откри резултата. Защитникът опита да върне топката към своя вратар, но твърде слабо. Жоао Пауло стигна до нея преди Стергиакис, преодоля го и на празна врата реализира - 1:0 за Ботев (Пловдив).

Само пет минути по-късно жълто-черните нанесоха втори удар след невероятна комбинация. Неделев пропусна за Ндонгала, който с едно докосване му върна на дясното крило. Капитанът на пловдивчани овладя и центрира веднага към Ндонгала, който не остави шанс на Стергиакис след изстрел с глава.

Славия обаче бързо се върна в двубоя след не по-малко красиво попадение от това на Ботев. В 31-ата минута Минчев намери Йомов. Той от своя страна подаде към Галин Иванов, който с пета върна към Минчев и последният с бомбен шут от границата на наказателното поле не остави шанс на Чворович - 2:1, хвърляйки в екстаз агитката на гостите, която бе значителна като количество и качество.

Шест минути след началото на втората част Ботев осъществи поредната си впечатляваща атака. Неделев изведе с перфектно "копване" Жоао Пауло, който от трудна позиция прехвърли Стергиакис, но Стефан Велков се реваншира за грешката си при първия гол и изчисти от голлинията.

Последва игра в центъра на терена и без положения пред двете врати, за да дойде 83-ата минута. Тогава Неделев стреля слабо от фаул, Стергиакис изпусна топката, резервата Стивън Петков стигна първи до нея и я изпрати в мрежата, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Решението на съдията предизвика напрежение на трибуните и мачът бе прекъснат за 2-3 минути, след което страстите се успокоиха и Железов поднови играта.

Упражнението се повтори и в даденото от рефера 6-минутно продължение, когато Стергиакис пак изпусна топката, Петков вкара от легнало положение, но голът отново бе отменен поради засада.

Така се стигна до 94-ата минута, в която Ивайло Димитров преодоля Филипов и върна отлично към Иванов, който шутира от 13-14 метра, но не уцели вратата и пропусна една от малкото възможности, която се откри пред гостите за изравнително попадение.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 2:1