Слабак свали Галатасарай от върха (видео)

Основният фаворит за титлата в Турция Галатасарай допусна сензационна загуба при гостуването си на Генчлербирлиги и отстъпи първото място на Истанбул Башакшехир. Отборът на Фатих Терим падна с 0:1 след гол в последната минута на Алпер Улудаг. По този начин домакините се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Ранни пропуски на Софиан Фегули и Селчук Инан попречиха на Галатасарай да си направи мача лесен. Гари Родригес, познат у нас от периода си в Левски, също се размина с гола.
Бафетимби Гомис не успя да се възползва от нито едно от центриранията към него след почивката, а футболистите на Генчлербирлиги дочаках своя шанс. Той дойде в 90-ата минута, когато Елвис Ману подаде на Удулаг и той заби топката под гредата.

Галатасарай има 57 точки, а водачът Истанбул Башакшехир е с 59. Шансове за титлата имат още Бешикташ (56) и Фенербахче (54).