Баски шамар за Виляреал (видео)

Сезонът за Атлетик Билбао е разочароващ, но тази вечер отборът направи един от най-добрите си мачове. Баските удариха с 3:1 като гост Виляреал и записаха едва трети успех далеч от "Сан Мамес" през кампанията. Головете за състава на Хосе Сиганда отбелязаха Иниго Кордоба, Иняки Уилиямс и Икер Муниаин, който постепенно навлиза във форма след поредната си контузия. За домакините точен беше Карлос Бака, а Алваро Гонсалес получи червен картон.

Уилямс беше най-добрият футболист на терена и именно негов пробив доведе до първия гол във вратата на Серхио Асенхо. Тъмнокожият нападател центрира и Кордоба опъна мрежата още в 5-ата минута. В началото на второто полувреме добавка отблизо на Уилямс доближи баските до победата, но в 67-ата минута Карлос Бака върна надеждите на Виляреал с елегантен удар с външен фалц.
Всичко приключи в 87-ата минута, когато Муниаин изпревари Асенхо и оформи крайното 3:1 с втория си гол през сезона.

Атлетик е на 12-о място в класирането с 39 точки, а Виляреал остана 6-и с 47 след втората си поредна загуба.