Динамо изхвърли ЦСКА и Миланов от битката за шампионската титла (видео + галерия)

Още един от претендентите за титлата в Русия вече е аут от борбата. ЦСКА (Москва) отстъпи с 1:2 на Динамо (Москва) в столичното дерби от 25-ия кръг и остана на трето място вкласирането, но на цели 8 точки от водача Локомотив (Москва). Георги Миланов този път беше титуляр за "армейците" и дори асистира за гола на Фьодор Чалов в 60-ата минута, но преди това Александър Ташаев се беше разписал на два пъти за Динамо.

За ЦСКА това беше втори тежък удар в рамките на няколко дни, след като загуби с 1:4 от Арсенал първия четвъртфинал в Лига Европа. В същото време победата на "ВЕБ Арена" продължи успешната серия на динамовци. Отборът на Дмитрий Хохлов е в подем през пролетта и събра 11 точки в последните си 5 мача, които го изкачиха в средата на таблицата.Динамо (М) - ЦСКА (М) 1:2@@@
Символичните гости поведоха в 11-ата минута след хубава контраатака, започната от Константин Рауш. Той комбинира с Кирил Панченко, а след неговия пас Ташаев опъна мрежата зад Игор Акинфеев.

ЦСКА имаше няколко възможности да изравни, а в началото на второто полувреме допусна нов гол. Асистенцията беше на Евгений Луценко, който центрира, Акинфеев и Георгий Шенников не успяха да избият топката, а Ташаев необезпокояван вкара за 0:2.

При този резултат Виктор Гончаренко смени Ахмед Муса с Чалов, а нигериецът видимо се ядоса и отказа да му подаде ръка. Чалов обаче се нуждаеше само от две минути, за да върне интригата. Той получи пас от Миланов и се озова очи в очи с Антон Шунин, след което технично го преодоля.

Въпреки усилията си до края, ЦСКА не съумя поне да изравни и загуби още едно столично дерби този сезон.

Динамо (М) - ЦСКА (М) 1:2@@@

"Направихме прекалено много грешки. Липсваше ни свежест, а Динамо игра с повече енергия и скорост. Муса? Това си е нещо между нас, вътре в отбора. Той и Витиньо още не са в необходимата форма. С Головин и Чалов заиграхме по-добре", коментира след поражението Гончаренко.

"Всички виждам колко много се стараем във всеки мач. Затова и резултатите идват. Опитахме се да използваме свободните пространства и се получи. Момчетата заслужават добри думи за представянето си не само днес", заяви доволният Дмитрий Хохлов след успеха на Динамо.