Етър надигра Дунав, Бала с първи успех начело на "виолетовите" (видео)

Отборът на Етър постигна заслужен успех с 2:1 над Дунав (Русе) в сблъсък от плейофната група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. Попаденията за домакините реализираха Самб Бадара (48) и Велко Батрович (52). В 73-ата минута Исмаил Иса намали резултата. До изравнителен гол обаче не се стигна, тъй като защитата на домакините се справи с атаките на “драконите”.

Главният мениджър на “виолетовите” Красимир Балъков постигна първи успех начело на тима. Етър бе в серия от седем мача без победа, като статистиката на Бала бе четири поражения и три равенства. Положението при Дунав пък продължава да е трагично, след като отборът има само една точка в последните шест мача.
Септември - Етър 1:0
Треньорът на домакините залoжи на Христо Иванов на вратата, а пред него бяха Пашов, Скерлев, Гълъбов и Димо Атанасов. В халфовата линия действаха младите Никола Колев и Аласана Мане, а малко пред тях беше разположен Румен Руменов. Тримата в атака бяха Велко Батрович, Иван Стоянов и Самб Бадара.

Младият наставник на Дунав Малин Орачев излезе в любимата си схема 4-2-3-1. На вратата отново бе Станислав Антонов, а пред него бяха Лемперов, Патев, Ковачев и Милчев. В центъра на терена бяха разположени Красимир Станоев и Насим Зитуни. Като типичен плеймейкър действаше Васил Шопов, а тримата в атаката бяха Карагарен, Ненов и Исмаил Иса.
Дунав - ЦСКА-София 0:2
Първата интересна ситуация на стадион “Ивайло” дойде още в 3-ата минута, когато Димо Атанасов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Самб Бадара опита атрактивен удар, но кълбото мина далеч от целта.

Натискът на домакините продължи. В 8-ата минута Пашов намери Батрович в наказателното поле, крилото пробва удар с пета, но топката се отби в Христо Лемперов. При разбъркването Бадара чукна кълбото към вратата, но от голлинията Петър Патев успя да избие.

В 22-ата минута Румен Руменов размина бранител на гостите, след което намери Батрович, който обаче не успя да нанесе добър удар към вратата на Станислав Антонов. Първият шут към вратата на опитния Христо Иванов дойде чак в 28-ата минута, когато Красимир Станоев пробва късмета си, но ударът премина встрани от целта.

В 41-ата минута Етър бе много близо до първия гол в срещата. Иван Стоянов сложи коженото кълбо на главата на Бадара, но таранът не успя да забие поредния си гол в елита. Секунди преди края на първата част Батрович надигра Красимир Станоев, след което намери Иван Стоянов, но опитният футболист се забави и Михаил Милчев се справи със ситуацията.

Второто полувреме стартира мечтано за "виолетовите". В 48-ата минута Димо Атанасов центрира към Бадара, който с глава заби своя осми гол от началото на сезона. Четири минути по-късно и Велко Батрович се разписа за 2:0. Той получи перфектен пас от Мане и технично матира Станислав Антонов.

Играчите на Красимир Балъков определено бяха с класа над гостите до този момент. Това се видя и в 68-ата минута, когато Батрович изведе Иван Стоянов. Крилото с лекота вкара трети гол, но страничният съдия отсъди несъществуваща засада и главният рефер Неделчо Гаджалов отмени попадението.

Все пак в 73-ата минута играчите на Дунав върнаха интригата в мача, след като Васил Шопов развинти Димо Атанасов и намери по земя Исмаил Иса, който от близка дистанция не сбърка и намали резултата на 2:1.

В последните секунди на срещата резервата Христо Попадийн стреля много силно, но кълбото мина встрани от целта. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

В следващия кръг “болярите” гостуват на Локомотив (Пловдив), а Дунав приема Септември (София).

ЕТЪР - ДУНАВ 2:1