Валенсия измести Реал Мадрид от третото място

Отборът на Валенсия измести Реал Мадрид от третото място в Примера дивисион, след като победи с 1:0 у дома Еспаньол в последния мач за деня от 31-ия кръг.

Часове по-рано "белия балет" не успя да победи Атлетико в градското дерби, като двубоят помежду им завърши 1:1. Валенсия събра 65 точки и има една повече от Реал.

"Прилепите" стигнаха до успеха с гол в седмата минута, когато Родриго засече подаване и се разписа на опразнената врата за 1:0.

До края на полувремето домакините можеха да направят аванса си по-убедителен, но Гедеш и Лопес пропуснаха. През втората част темпото спадна и в крайна сметка резултатът се запази.

Управата на "Местайя" показа, че не е забравила бившия вратар на тима Сантяго Канисарес, който беше сполетян от лична трагедия преди две седмици, когато почина петгодишният му син. На екраните на стадиона беше излъчено послание към стража, който игра във Валенсия от 1998 до 2008 година.

Жестът им не остана незабелязан от Канисарес, който благодари в Туитър.