Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Два турнира по време на Великденските празници се проведоха в Пирин Голф и Кънтри Клуб

На 7-ми април 2018 година в Пирин Голф и Кънтри Клуб се приведе първият скрембъл турнир за голф сезон 2018. Турнирът Sweet & Salty Golf Tournament традиционно даде началото на отборните турнири на игрището по дизайн на Иън Ууснам. Турнирът се проведе под тематичния надслов „Сладко и солено”. Спонсори на турнира бяха Емилия Ковачева от Банско, с други думи – сладката част от турнира – и хлебопроизводител, дългогодишен партньор на Пирин Голф и Кънтри Клуб, който предостави солената част.

Турнирът започна с пролетни дъждове, които не успяха да откажат най-смелите участници, а през останалата част на деня времето бе благосклонно към участниците. Над 30 отбора взеха участие, което бе рекорден брой за турнира, който се провежда вече 3-та година и набира все повече популярност.

Обявени бяха две специални награди. Наградата за Най-дълъг удар на 11-та дупка спечели Филипов, а наградата за Най-близо до флага на 3-та дупка, спечели единствената дама в класирането – Бианка Пандева, чиято топка падна на 6.80 метра от пин позицията.

На първо място, с отборен резултат от 48 нетни точки, се нареди отборът на възпитаниците на голф школата на Пирин Голф и Кънтри Клуб – Борислав Крачанов и Васил Асеов. Второто място бе отредено за отбора на Уорън Смит и Марк Кели, с и резултат от 46 нетни точки. Почетното трето място зае отбор на баща и син – Димитър и Петър Белелиеви, с само точно по-малко от вторите в класирането(45).

По време на церемонията по награждаването на победителите, участниците благодариха на своите съотборници и флайтове за добрата игра, както и на голф клуба за добрата организация. Победителите в турнира пожелаха на себе си и всички присъстващи още много успехи през предстоящия сезон. Наградите за победителите бяха торти, приготвени специално за Пирин Голф и Кънтри Клуб от Емилия Ковачева и солени изкушения от нашия партньор.

На 08.04.2018г,Велика неделя, се проведе и традиционното Великденско Голф Предизвикателство (Easter Golf Challenge). Участие в турнира взеха близо 40 голфъра, които показаха завидни умения на шампионскто игрище. С прекрасно слънчево пролетно време, участниците в турнира се състезаваха в индивидуален формат, разделени на 2 дивизии спрямо хендикапа си.

Специално за празника, бе обявена Великденска награда за играчът, чиято топка попадна най-близо до великденските яйца, разположени по средата на феъруея на 1-ва дупка. Не без конкуренция, наградата взе Момчил Шишков, чиято топка падна само на 4.70м от целта. Най-дълъг удар на 11-та дупка направи Ангел Илиев.

Екипът на голф клуба беше подготвил специално за играчите, яйца в 4 цвята, които носеха допълнителни бонус  точки на всеки участник. В дивизия А, с хендикапи до 18.4, първото място зае Ерик Грасек, с резултат от 40 нетни Стейбълфорд точки. Втори се нареди Ивайло Филипов, с 39 нетни точки, следван от Тодор Байчев с 35. В дивизия Б, с хендикапи от 18.5 до 36, с резултат от 38 нетни точки стана Асен Десподски, следван от Младен Шишков(35т.) и Карл Норман(35т.)

Победителите получиха, специално изработени трофеи, ваучери голф услуги, както и вкусни козунаци. За да бъде спазена и Великденската традиция, след награждаването на победителите, участниците се насладиха на хубаво вино, козунак и великденски яйца.