Драма! Наполи възкръсна в добавеното време (видео+галерия)

Наполи записа драматичен обрат срещу Киево в крайно интересна среща от 31-ия кръг в Серия "А". Отборът на Маурицио Сари губеше с 0:1 от "летящите магарета" до 89-ата минута, но резервата Аркадиуш Милик и Амаду Диавара изправиха на крака 50 хиляди на трибуните на "Сан Паоло".

Първата опасност в мача дойде в 15-ата минута, което е доказателство за сравнително мудното начало. След четвърт час игра Лоренцо Инсиние изсипа топката в наказателното поле на гостите, където Хосе Кайехон потърси мрежата отблизо. Ударът му обаче не улучи целта. В 22-ата минута Инсиние опита мерника си от далечно разстояние, но Стефано Сорентино улови без проблеми. Шест минути след това Марек Хампиш получи добър пас в пеналта на Киево, но халфът не успя да овладее добре топката и остротата на акцията на "адзурите" се загуби.

В 31-ата минута изстрел на Хамшик отляво бе отбит от бранител на "летящите магарета", а натискът на домакините ставаше все по-осезателен, но и все така неефективен. 180 секунди по-късно капитанът на Наполи пробва нов шут, но този път топката се спря във външната страна на мрежата.

pic.twitter.com/xYxAADesqk

В 44-ата минута голмайсторът на неаполитанците Дрис Мертенс получи шанс да стреля отблизо на скорост, но Сорентино бе на мястото си и запази нулевото равенство.

Наполи - Киево@@@

Второто полувреме започна така, както завърши първото. С обходни действия около наказателното поле на гостите от Верона, които същевременно не стигаха дори до половината в полето на домакините. В 47-ата минута Инсиние имаше възможност да пробва мерника си отляво, но Сорентино не трепна.

В 50-ата минута Фабио Депаоли закачи с ръка Мертенс, който падна в наказателното поле - дузпа за домакините. Зад топката застана голаджията на Наполи, но Сорентино отби изстрела! В 57-ата минута се заформи голямо меле пред рамката на Киево, но до попадение отново не се стигна. Три минути след този епизод имаше опасност и пред вратата на Хосе Рейна, но бе отсъдена засада на нападател в жълто.

В 73-ата минута 50 хиляди души на трибуните на "Сан Паоло" не вярваха на очите си. Грешка в защитата на домакините позволи на "летящите магарета" да осъществят бърза контра атака. Емануеле Джакерини пусна ловък пас към полския стрелец Мариуш Степински, който сви надясно с хубав финт, а след това с чудесен удар с десния крак матира Рейна - 1:0 за Киево!

Отговорът на "адзурите" дойде веднага, но Калиду Кулибали стреля с глава в напречната греда. Последваха още 2-3 опасности във вратарското поле на Сорентино, за да се стигне до 89-ата минута, когато резервата Аркадиуш Милик изравни с глава - 1:1. Започнаха инфарктни минути, в които вратарят на "летящите магарета" спаси коварен удар на Милик.

В 93-ата минута Диавара "взриви" стадиона с матиращ удар с десния крак - 2:1 за южняците, които запазиха разликата в точките с Ювентус - четири в полза на шампионите. При загуба днес на Наполи, от Юве можеха да започват да изстудяват шампанското. В същото време съставът на Роландо Маран изпусна важни точки в борбата за спасение.

НАПОЛИ - КИЕВО 2:1