Куинси разби Анжи за четвърт час (видео)

Шампионът Спартак (Москва) разгроми с 4:1 като гост Анжи и остана в битката за титлата. Куинси Промес направи хеттрик за столичния гранд, който е на 2 точки зад Локомотив (Москва), но има и мач повече. Четвъртото попадение за спартаковци отбеляза Иля Кутепов. За домакините пък се разписа Хуан Лескано.

Анжи определено изглежда по-добре през пролетта, като направи равенства с Рубин и Краснодар, а освен това спечели срещу прекия конкурент Тосно. Срещу Спартак обаче разликата в класите бе сериозна и домакините не успяха да се противопоставят.
Спартаковци навлязоха в отлична форма точно в най-важната фаза от сезона. Днешната победа е четвърта поред за състава на Масимо Карера, който единствен има реален шанс да догони фаворита за титлата Локомотив (Москва).

Още в 6-ата минута Софиан Хани подаде на Луис Адриано, но ударът на бразилеца бе спасен от Александър Будаков. В 10-ата обаче стражът на Анжи нямаше как да спре Промес. Отново Хани влезе в наказателното поле и пусна топката към холандския национал, който откри резултата.
След още 4 минути Промес показа защо е смятан за най-добрия футболист в Русия. Той пресече пас в центъра, напредна и с мощен удар под гредата удвои преднината на Спартак. Домакините се объркаха и продължиха да грешат. В средата на полувремето Гурам Тетрашвили направи дузпа, като фаулира Луис Адриано. Промес прати Будаков в обратния ъгъл и най-бързият хеттрик в кариерата му бе факт.

Анжи все пак върна едно попадение до почивката. Много добро центриране на Олег Данченко намери Хуан Лескано между централните защитници на Спартак и аржентинецът преодоля Александър Селихов.
В 56-ата минута спартаковци разиграха късо ъглов удар, Будаков излезе лошо след центрирането на Дмитрий Комбаров и защитникът Кутепов с глава вкара четвърти гол във вратата на Анжи. До края на двубоя имаше още положения, но резултатът остана непроменен.

Спартак има най-резултатното нападение с 45 попадения, а Анжи е допуснал 47 гола - повече от всички в Премиер лигата.