Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Германия поведе на Испания за Купа "Дейвис"

Германия поведе на Испания с 2:1 победи в четвъртфинала от турнира за Купа "Дейвис", неофициално отборно световно първенство по тенис за мъже. На червените кортове във Валенсия германците спечелиха на двойки в маратонски мач, след като Тим Пюц и Ян-Ленард Щруф се наложиха над Фелисиано Лопес и Марк Лопес с 6:3, 6:4, 3:6, 6:7(4), 7:5 след 4 часа и 40 минути игра.

Така утре номер 1 в света Рафаел Надал ще трябва да спасява испанците в мача на сингъл срещу четвъртия в света Александър Зверев, след което предстои мач на Давид Ферер срещу Филип Колшрайбер.

Испания се нуждае от победи и в двата мача, за да спечели срещата и да запази серията от домакински победи за Купа "Дейвис". Испанците имат 27 домакински победи в турнира и преследват рекорда на Италия от 29 победи у дома от периода 1949-64.