100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Хамбургер ШФ изненада всички и няма да се откаже (видео)

Отписаният от мнозина отбор на Хамбургер ШФ показа, че все още е в играта и срази Шалке 04, за да се отлепи от последното място в германското първенство. “Фолкспаркщадион” видя успех с 3:2 над намиращия се в най-добра форма клуб, с което разликата с 16-ото място вече е само пет точки, а до края остават пет кръга.

Аарон Хънт донесе победата на “Шпорт Ферайн” с магически изстрел шест минути преди края. Домакините заслужаваха да се наложат и този път късметът не им обърна гръб. Хамбургер нямаше успех от ноември насам или точно 15 срещи.

И днес нещата не тръгнаха на добре, защото в 9-ата минута Налдо изведе Шалке напред. В ситуацията при гола бразилецът игра с ръка, но съдиите не го видяха.

След само осем минути обаче Филип Костич изравни с глава след директно подаване от тъч, а в 52-ата Люис Холтби даде аванс на “Ха Ес Фау” - 2:1.

Всичко беше напът да приключи в 60-ата минута, когато Лука Валдшмит само трябваше да насочи топката в опразнената мрежа, но той шутира над гредата.

Гостите от Гелзенкирхен веднага се възползваха от това и в 63-ата Гуидо Бургщалер изравни.

Вечерта обаче принадлежеше на Хамбургер ШФ и Хънт заби кълбото в горния ляв ъгъл на Ралф Феерман в 84-ата минута.

Във финалните секунди вратарят на домакините Юлиан Полерсбек направи изключително спасяване след удар на Налдо, с което победата най-накрая влезе на сметката на отбора от Севера.