Славчев с асистенция при победа на Лехия

Отборът на Лехия (Гданск) постигна много важна победа с 4:2 над Арка (Гдиня) в срещата от 30-ия кръг на полската Екстракласа. Цял мач за домакините записа българинът Симеон Славчев, който освен това се очете и с асистенция за последния гол за своя тим.

Флавио Пайшао откри резултата в 14-ата минута, а Славомир Пешко удвои в 25-ата. Отново Пайшао направи резултата класически в 28-ата минута от дузпа за нарушение срещу Хараслин. В 39-ата минута португалецът оформи и своя хеттрик, като именно за този гол той бе изведен от Славчев. Българинът центрира в наказателното поле, където Пайшао се извиси и с глава порази вратата.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите и позволиха на съперника да върне два гола чрез Заранида в 67-ата и Ескеда в 9-ата минута на добавеното време.

С този успех Лехия взе ценни точки в битката за оцеляване и се изкачи до 14-ото място в класирането с 30 точки. Арка пък се намира на 9-ата позиция с 40 спечелени точки.