Над 50 хиляди видяха триумф на Бетис, "зелено-белите" са пети с отрицателна голова разлика

Отборът на Бетис се изкачи на пето място в Примера след 2:0 над Ейбар в мач от 31-ия кръг, игран пред 50 194 зрители на стадион “Бенито Вийямарин”. Това беше третият най-посетен домакински двубой “вердибланкос” след мачовете с Реал Мадрид и Барселона. Серхио Леон (21) и автогол на Анаиц Арбийя (50) донесоха четвъртата поредна победа на Баломпие. Тимът на Кике Сетиен дръпна с три точки пред градския си съперник Севиля и временно загърби Виляреал. Любопитното е, че въпреки че са на пета позиции, андалусци продължават да бъдат с отрицателна голова разлика (52:53).

Гостите от “Ипуруа” се опитваха да пресират високо и на няколко пъти отнеха топката, но не последва голова опасност. В 18-ата минута Рубен Пеня успя да настигне Кристиан Тейо и да избие в корнер. Минута по-късно Марк Бартра опита да изпълни задна ножица, но не застраши вратата на Марко Дмитрович. В 21-ата севилци отбелязаха гол. Антонио Бараган изпъкна с великолепен извеждащ пас, а Серхио Леон матира вратаря, макар и при по-малък ъгъл. В 32-ата Манди се появи в решаващия миг, за да изчисти в корнер. До края на полувремето опитите на “синьо-червените” не донесоха попадение.

В 50-ата минута ново силно включване на Бараган завърши с гол. Испанецът центрира остро и Анаиц Арбийя сам насочи в мрежата си за 2:0. На трибуните на препълнение "Бенито Вийямарин" публиката се забавляваше. Футболистите на Сетиен държаха победата в ръцете си. В 82-ата ветеранът Рубен Кастро пропусна да увеличи преднината след великолепен на Андрес Гуардадо. Кастро стреля покрай гредата. В крайна сметка Баломпие заслужено взе трите точки.