Монако с важен обрат по пътя към ШЛ

Отборът на Монако постигна важна победа по пътя си към Шампионската лига през следващия сезон. Монегаските обърнаха Нант до 2:1 в среща от 32-ия кръг на Лига 1. Шампионът от 2017 година изостана в резултата в 32-ата минута с гол на Адриен Томасон след пас на Никола Пайо. Три минути преди почивката обаче Радамел Фалкао изравни след асистенция на Маркош Лопеш.

В последните секунди на първата част португалецът изведе монегаските напред в резултата, а този път последното подаване беше на Фалкао. До края на мача домакините можеха да стигнат и до още по-сериозен резултат, но пропуснаха. По този начин Монако има актив от 70 точки на второто място в Лига 1, докато "канарчетата" заемат осма позиция с 44 точки.