Хъдърсфийлд измъкна жизненоважна точка

Хъдърсфийлд взе много важна точка в битката за спасение, след като направи 1:1 с Брайтън като гост. Домакините поведоха в 29-ата минута, когато удар на Соли Марч срещна гредата, след което рикошира в гърба на Йонас Льосъл и влезе във вратата му. Попадението бе записано като автогол на датчанина. Само три минути след това Стив Муние изравни, след като се възползва от фрапантна грешка на Шейн Дъфи, който върна топката непохватно назад.

В 74-ата минута Брайтън остана с човек по-малко. Дейви Прьопер получи директен червен картон заради закъсняло влизане в краката на Хог. Въпреки че бяха в числено намален състав, именно домакините можеха да стигнат до победата в края, когато Хосе Искиердо излезе очи в очи с Льосъл, но стражът на Хъдърсфийлд спаси.

Брайтън е на 13-о място, на седем точки над опасната зона, докато Хъдърсфийлд е 16-и, като "териерите" имат четири точки повече от Саутхамптън.