Погба изведе Ман Юнайтед до фантастичен обрат и отложи празненствата на Сити (видео)

Манчестър Юнайтед постигна фантастичен обрат в дербито срещу Манчестър Сити. “Червените дяволи” губеха с 0:2 на почивката, но стигнаха до победа с 3:2 на при гостуването си на “Етихад”. Компани и Гюндоган донесоха аванса на “гражданите” през първото полувреме, но Пол Погба с два гола в рамките на две минути изравни в началото на втората част. Крис Смолинг донесе победата на Ман Юнайтед с гол в 69-ата минута.

Ман Сити получи тежък шамар и то на собствения си стадион, където не бе губил през този сезон. Преднината на “гражданите” на върха на класирането обаче си остава голяма - 13 точки, пред вечния съперник, който е втори.

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола направи четири промени от мача с Ливърпул, но разчита на доста солиден състав за дербито с Манчестър Юнайтед. Кевин Де Бройне, Габриел Жезус, Лапорт и Уокър получиха почивка. На тяхно място в титулярния състав са Стърлинг, Делф и Данило и Бернардо Силва. Моуриньо остави Хуан Мата и Виктор Линдельоф на пейката за сметка на Ерик Байи и Андер Ерера.

В отсъствието на Агуеро и Жезус, които са на пейката, Бернардо Силва играe в центъра на атаката, а Сане и Стърлинг му помагат по крилата. Отборът на Гуардиола имат предимство в началото, но съперникът им е добре групиран и не оставя много пространства. В шестата минута играчите на Сити поискаха дузпа за игра с ръка на Ашли Йънг в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. Двубоят се превърна в битка, но положения пред двете врати липсват.

Стърлинг, който бе оставен резерва при гостуването на “Анфийлд”, създава проблеми на Ашли Йънг по крилото, но в началните минути не успява да преодолее играча на “червените дяволи”. Капитанът на Сити Венсан Компани сбърка, като подаде топката на Ерера, но Фернандиньо успя да го покрие. В 20-ата минута Стърлинг проби през центъра и намери Давид Силва, пред когото се бе открило пространство. Испанецът стреля, но топката мина над вратата.

Компани поведе своя тим в 25-ата минута, като откри резултата. Капитанът се извиси след ъглов удар и с глава насочи топката към мрежата. Попадението даде импулс в играта на тима на Гуардиола и те увеличиха натиска. След половин час игра “гражданите” поведоха с 2:0. Рахим Стърлинг намери Гюндоган в наказателното поле, а той великолепно се завъртя покрай Матич и с нисък удар удвои аванса на домакините.

Дерби на Манчестър

Преднината на Сити до почивката можеше и да е по-голяма, но Стърлинг пропусна две отлични възможности. Първо той бе изведен от Давид Силва сам срещу Де Хеа, но стреля над вратата. След това ситуацията се повтори. Испанецът го намери, а изстрелът бе крайно неточен. Английският национал стреля още от добра позиция, като този път в ръцете на Де Хеа.

Ман Юнайтед започна активно втората част, като Лукаку бе изведен отляво, но атаката не завърши с удар към вратата. Последваха няколко центрирания, които не доведоха до нещо сериозно. Продължителната атака на гостите завърши с хубав, далечен удар на Погба, но Едерсон улови топката в ръцете си.

Дерби на Манчестър@@@

Сити отговори с удар на Гюндоган, минал не толкова далеч от целта. След подаване на Стърлинг германецът стреля, а топката се удари в гредата.

След многобройните критики през този сезон дойде моментът Пол Погба да покаже на какво е способен. Французинът успя да отбележи два гола в рамките на две минути и да изравни резултата. В 53-ата минута Алексис Санчес вдигна топката към Ерера, той я свали за Погба, който я прати покрай Едерсон. Малко по-късно Санчес центрира отлично и французинът с глава се разписа за 2:2.

Изравняването вдъхнови играчите на Моуриньо, а двубоят стана доста по-отворен, тъй като Ман Сити търсеше трети гол. Давид Силва се озова зад защитата, като останаха съмнения за засада, но опитът му за подаване завърши в ръцете на Де Хеа. Отговорът на Юнайтед бе опасен удар на Лингард.

”Червените дяволи” стигнаха до пълен обрат в 69-ата минута. Отново центриране на Алексис създаде проблеми на защитата на съперника. Крис Смолинг бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и от въздуха засече топката, като изведе Ман Юнайтед напред в резултата. Попадението шокира феновете на “Етихад”, дошли да празнуват спечелването на титлата.

Гуардиола се опита да обърне нещата, като пусна в игра Жезус, Агуеро и Де Бройне. Напрежението на терена започна все повече да се покачва. В 77-ата минута Ашли Йънг събори Агуеро в наказателното поле след грубо влизане, но съдията не отсъди дузпа. Секунди по-късно Лингард бе повален от Компани и Фернандиньо, а нарушението бе последвано от меле между играчите на двата отбора.

Манчестър Сити стигна до великолепни възможности да изравни при една атака в края. Агуеро засече великолепно с глава центриране и топката летеше към мрежата, но фантастично спасяване на Де Хеа предотврати гола. Секунди по-късно Стърлинг удари гредата с удар отблизо. За английския национал това бе пореден пропуск в срещата.

МАН СИТИ - МАН ЮНАЙТЕД 2:3
1:0 - Компани (25)
2:0 - Гюндоган (30)
2:1 - Погба (53)
2:2 - Погба (55)
2:3 - Смолинг (69)