Глътка въздух за Марек

Марек взе важна победа при домакинството си на Рилски спортист в първенството на Югозападната Трета лига. Дупничани надделяха с 1:0 и се поуспокоиха след негативните резултати напоследък.

В първите 15 минути Марек владееше изцяло играта, а гостите от Самоков трудно минаваха центъра. Първото 100-процентово положение за гол обаче бе създадено от тима на Рилски спортист. В 21-ата минута Костадин Аджов получи топката в наказателното поле на домакините, а срещу него бе само вратарят Костадин Гоцев. Аджов стреля, но Гоцев с мъка отрази. Ситуацията се повтори в 29-ата минута - отново Аджов сам срещу Гоцев и отново вратарят излезе победител.

В 38-ата минута грешка направи вратарят на Рилецо Марио Райчев, който спъна в гръб Димитър Владимиров от Марек. Действието бе в наказателното поле и това означаваше дузпа за домакините. От бялата точка 1:0 направи Николай Николов минутка по-късно. В 66-ата минута Марек остана с 10 души на терена. С директен червен картон бе изгонен Антонио Арсов, който спъна откъсващия се Костадин Аджов. Дори с човек повече обаче „скиорите“ така и не съумяха да застрашат вратата на дупничани и Марек спечели 3-те точки.

Марек: Гоцев, Здравков, Арсов, Н. Николов, И. Влахов, Б. Влахов, Васев (64-Борисов), Георгиев, Попчев (73-Атанасов), Владимиров (79-Трендафилов), Йорданов