Яго Аспас размаза Севиля (видео)

Отборът на Селта разби с 4:0 Севиля в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион. Момчетата на Винченцо Монтела получиха звучен шамар между двата мача с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Яго Аспас реализира хеттрик (57, 60 и 79), а Гилерме Арана си отбеляза автогол (38). Аспас вече има 19 попадения в Ла Лига и отстъпва единствено на Лионел Меси, Луис Суарес и Кристиано Роналдо.

Хоакин Корея получи разтежение на загрявката и на негово място се появи Сандро Рамирес. Висам Бен Йедер замени Луис Муриел в центъра на андалуската атака. “Небесносините” оформиха тризъбец в предни позиции, състоящ се от Брайс Мендес, Яго Аспас и Пионе Систо.

В седмата минута Факундо Ронкалия допусна много груба грешка в опит да върне топката към вратаря. Сандро пресече пас, но вратарят Серхио Алварес спаси очи в очи с нападателя. Мигел Лаюн и Пабло Сарабия не стреляха точно в 18-ата и 19-ата минути. В 38-ата “бяло-червените” сами вкараха във вратата си. Джони центрира, Симон Кяер докосна топката, вратарят Давид Сория изби, но Гилерме Арана не беше на правилното място и си отбеляза автогол. Две минути по-късно стражът на севилци запази мрежата си, спасявайки по невероятен начин срещу непокрития Аспас. В 43-ата Сандро не успя да изравни, след като вратарят Серхио успя някак да протегне крак и да избие.

Втората част започна със спасяване на Серхио Алварес срещу Бен Йедер в 48-ата минута. В 55-ата Бен Йедер не беше точен след нова силна атака на южняците. В 57-ата галисият тим упражни успешна преса, Мендес намери Аспас, който се шмугна между двама и шутира голово по диагонала - 2:0. Едва три минути по-късно Селта направи 3:0 след ново попадение на испанския национал Яго Аспас. Пабло Ернандес центрира, вратаря сгреши и едва изби топката и я подари на нападателя, който реализира необезпокояван. Момчетата на “Рамон Санчес Писхуан” опитаха да върнат поне един гол. В 73-ата Серхио Алварес спаси с крак след контра на гостите, завършена от Бен Йедер.

Тимът на Хуан Карлос Унсуе обаче нанесе нов шамар на контра. В 79-ата Мендес и Аспас се устремиха към вратата двама срещу двама, разиграха успешно, вратарят изби топката след шут на Брайс Мендес, но Яго беше на точното място и отбеляза. Преди да влезе в мрежата кълбото се удари в Арана, но голът беше записан на испанския национал. Минута по-късно Сория се намеси, за да не допусне позорен пети гол.

Селта се доближи само на три точки от шестите Бетис и Севиля и се вкопчва в борба за евроучастие.