Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

И Варди не спаси Лестър срещу Нюкасъл

Нюкасъл стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Лестър и се изкачи до десето място в класирането. Джонджо Шелви откри резултата в 18-ата минута, а Айоси Перес направи 0:2 в 75-ата. Джейми Варди успя да отбележи почетно попадение шест минути преди края, но “лисиците” нямаха сили да стигнат до точка.

Отборът на Рафаел Бенитес записа трета поредна победа и вече е на десет точки от зоната на изпадащите, като в клуба могат доста по-спокойно да чакат края на сезона. “Свраките” започнаха по-добре двубоя и Шелви с удар от дистанция откри резултата. Домакините претендираха за дузпа преди почивката, когато Дъмет и Марез се сблъскаха в наказателното поле.

Перес удвои аванса на гостите, след като успя да прехвърли Шмайхел и това до голяма степен осигури победата. Варди се разписа с удар отблизо, но голът му нямаше голяма стойност, тъй като до края Лестър не успя да стигне до изравняване.