Зенит vs Зенит е финалът в Русия! Тимът от Санкт Петербург обърна Динамо (М) от 0:2 гейма и 1:8 в третата част

Зенит ще спори със Зенит във финала на волейболната Суперлига за мъже в Русия. Шампионът Зенит (Казан) се класира още вчера за финала, след като записа втора победа и във втората полуфинална среща над Кузбас в Кемерово с 3:0.

Малко по-късно и Зенит (Саннкт Петербург) достигна до срещите за титлата, след като направи невероятен обрат в домакинската си втора полуфинална среща срещу Динамо (Москва). Възпитаниците на Александър Климкин изоставаха сериозно в резултата с 0:2 гейма и 1:8 в третата част, но намериха сили и съумяха да направят пълен обрат до 3:2 (20:25, 16:25, 28:26, 26:18:15:13). Така новакът в Суперлигата на Русия спечели серията с 2:0 победи и достигна до финалите и още в първата си година ще спори за трофея.

Сръбският диагонал Дражен Лубурич стана най-резултатен за Зенит с 20 точки (2 блока, 53% ефективност в атака), а кубинецът Ореол Камехо добави още 14 точки (2 аса, 1 блок, 26% ефективност в атака, 16% перфектно и 45% позитивно посрещане). Разпределителят Павел Панков добави още 10 точки (2 аса, 2 блока).

За Динамо Павел Круглов заби 32 точки (5 блока, 59% ефективност в атака), а Дмитрий Щербинин добави още 13 точки (1 ас, 9 блока, 30% ефективност в атака).

ПОЛУФИНАЛ №2:
ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) - ДИНАМО (МОСКВА) 3:2 (20:25, 16:25, 28:26, 26:18:15:13)