Хебър съсипа Вихрен, но Стефано Кунчев им вкара гол (снимки + видео)

Отборът на Хебър (Пазарджик) разби с 5:2 Вихрен (Сандански) в дербито на 25-ия кръг на Югозападната Трета лига. Играчите на Танчо Калпаков бяха значително по-добрият тим в двубоя и можеха да стигнат до трите точки с още по-изразителен резултат. Серафим Михайлов, Руслан Иванов, Кирил Георгиев, Мартин Сечков и Цветан Павлов бяха точни за домакините, а за гостите вкараха Антонио Ласков и вратарят Стефано Кунчев, който реализира дузпа в края на мача. Това бе 12-и пореден успех за Хебър и така отборът от Пазарджик продължава да диша във врата на лидера в дивизията ЦСКА 1948.

Резултатът бе открит от домакините още в осмата минута. Тогава Кирил Николов изведе зад защитата Серафим Михайлов. Юношата на Спартак (Пловдив) първоначално не си спря добре топката, но след това с прецизен удар в долния ъгъл на вратаря реализира.

Хебър Пазарджик - Вихрен Сандански@@@

В 22-ата минута Хебър вече имаше преднина от два гола. Руслан Иванов се озова на чиста позиция и след като преодоля вратаря Кунчев прати топката за втори път в мрежата на Вихрен. До края на полувремето домакините имаха още няколко възможности за попадение, но стражът ма санданчани спаси. Веднъж и гредата помогна след като Кирил Георгиев стреля опасно, но стълбът бе помощник на Кунчев.

Втората част започна ударно и двата тима си размениха по едно попадение в първите минути. Първо Георгиев направи 3:0 след центриране от пряк свободен удар, което не бе засечено от никого и заблуди Кунчев, а само 60 секунди по-късно Антонио Ласков отбеляза за Вихрен с хубав шут с десния крак от границата на наказателното поле.

Последва нов натиск на домакините, който даде резултат в 67-ата минута. При едно центриране от фаул Сечков се извиси над защитата на съперника и засече с глава топката за 4:1. Десетина минути преди края на мача пък Цветан Павлов отбеляза най-красивият гол в срещата, след като засече с външен фалц топката в далечния ъгъл на вратаря.

В самия край на мача пък дойде най-куриозната ситуация в срещата. Вихрен получи правото да изпълни дузпа, а вратарят Кунчев претича целия терен, за да вземе топката и да изпълни. Стражът беше точен и изрази бурно радостта, въпреки че попадението на пратика не промени особено ситуацията в срещата.

В класирането Хебър запази дистанцията от три точки от първото място. Пазарджиклии са с 61 точки, докато ЦСКА 1948 е с 64. Вихрен от своя страна остава с 48 на трета позиция.

ХЕБЪР - ВИХРЕН 5:2
1:0 Михайлов (8)
2:0 Иванов (26)
3:0 Георгиев (51)
3:1 Ласков (52)
4:1 Сечков (67)
5:1 Павлов (79)
5:2 Кунчев (89-д)

ХЕБЪР: 74. Димитър Пангев, 6. Мурад Ибраим, 22. Мартин Сечков, 4. Иван Иванов, 23. Цветан Павлов, 7. Руслан Иванов, 8. Димитър Илиев, 17. Кирил Георгиев, 5. Атанас Велев, Серафим Михайлов, 9. Стефан Лачов

ВИХРЕН: 1. Стефано Кунчев, 2. Илиян Митрев, 4. Стоян Манонски, 18. Божидар Станчев, 6. Евелин Георгиев, 20. Даниел Гогов, 17. Кирил Николов, 11. Петър Златинов, 10. Антонио Ласков, 19. Александър Якимов, 9. Владислав Златинов