Властелинът Байерн пак е шампион с рекорд (видео)

Най-очакваното нещо в германския футбол е факт - Байерн (Мюнхен) спечели нова титла. За рекорден шести пореден сезон баварците заслужиха приза за №1 и доказаха, че нямат никаква конкуренция. 28-ият шампионски трофей в историята на клуба стана факт пет кръга преди края след успех с 4:1 при гостуването на съседите от Аугсбург. Вторият Шалке 04 вече няма и теоритичен шанс да застигне лидера в оставащите срещи до края на сезона.

Тимът на Юп Хайнкес продължава да е в битката за требъл, като с единия крак вече е на полуфинал в Шампионската лига, а такъв има гарантиран и в турнира за Купата на Германия.

Този следобед Байерн започна слабо и Никлас Зюле си вкара автогол в 18-ата минута, но обратът беше осъществен още преди почивката след попадения на Корентен Толисо (32’) и Хамес Родригес (38’). В 62-ата Ариен Робен окончателно гарантира победата, a в 87-ата точен беше и Сандро Вагнер.

Покрай сблъсъците със Севиля в Шампионската лига наставникът Юп Хайнкес даде почивка на доста от титулярите си като Матс Хумелс, Хавиер Мартинес, Томас Мюлер, Франк Рибери, Тиаго Алкантара и Роберт Левандовски, които бяха сред резервите. Това даде шанс за изява на резерви като Сандро Вагнер, Себастиан Руди и Рафиня.

Домакините са непридвидим съперник този сезон, но днес бяха на ниво само в първия половин час. Най-силните им футболисти през кампанията Филип Макс, Каиуби, Михаел Грегорич и Коо Жа-Чеол бяха титуляри.

Домакините започнаха много по-силно и в 5-ата минута малко не достигна на Каиуби да порази мрежата на Свен Улрайх, като шутът му излезе в аут.

В 16-ата Филип Макс също проби по лявото крило и застраши вратата на Байерн, като шутът му се отби от външната страна на гредата.

Неубедителното представяне на шампионите продължи и в 18-ата минута голът вече беше факт. Жером Боатенг показа липса на концентрация, като загуби кълбото точно пред наказателното поле, а при последвалия изстрел на Серхио Кордова се стигна до рикошет в лицето на Зюле и автогол.

Байерн вече трябваше да се съвземе, но пак изпитваше трудности. Гостите обаче все пак изравниха в 32-ата минута, когато Йошуа Кимих центрира към Толисо и той беше точен с глава - 1:1.

Само още шест минути бяха необходими на гостите да поведат. В 38-ата минута Хамес реализира след хубаво включване на Кимих.

Аугсбург - Байерн (Мюнхен)@@@

Минута преди почивката стражът на Аугсбург Марвин Хитц се намеси отлично, за да спаси тежък удар на Толисо.

През второто полувреме домакините с нищо не успяваха да се противопоставят, като играта им нямаше нищо общо с тази от първата част. Така в 62-ата Робен увеличи аванса на Байерн на 3:1 след мощен удар с левия крак.

Мачът се доиграваше отдавна и в 87-ата Вагнер заби кълбото в мрежата за 4:1.

Баварците обаче ще получат "Сребърната салатиера" чак преди последното си домакинство срещу Щутгарт на 12 май.