Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Васербург се класира за полуфиналните

Германският баскетболен шампион Васербург, който е воден от българския треньор Николай Господинов, се класира за полуфиналните плейофи на женското първенство. Васербург победи като гост Хановер със 74:69 и спечели плейофната серия с 2:0 успеха, след като взе и първия мач като домакин с 65:55. Бившата баскетболистка на Берое Моник Рийд се отличи с 21 точки и 7 борби за тима на Васербург, който спечели и Купата на Германия. На 15 април Васербург излиза срещу Херне в първи мач от полуфиналите.

В друга среща от германското първенство Марбург, с Диана Войнова в състав си, спечели срещу гостуващия Бад Еблинг със 75:64 точки и изравни четвъртфиналната серия на 1:1 победи. Решителната трета среща е на 8 април. Българската национална завърши с 16 точки, 9 борби, 1 отнета топка и 2 чадъра за 24 минути игра.