Занев изкара червен картон на съперник и получи травма при важна победа на Амкар

Тимът на Амкар надигра с 2:0 като гост СКА-Хабаровск в мач от 25-ия кръг на руското първенство. Александър Рязанцев (45+1) и Михаил Костюков (90+2) реализираха попаденията за пермчани, в състава на които бе и капитанът Петър Занев. Левият бек остана на терена до 67-ата минута, когато бе сменен от Иван Мелников. Занев не успя да продължи вмача, след като в 57-ата минута грубо нарушение срещу него извърши Дмитрий Кабутов, заради което халфът на домакините получи директен червен картон.

Амкар заема 11-о място в класирането с 28 точки, а СКА Хабаровск се намира на последната 16-а позиция с 13 точки и шансовете на тима да се спаси от изпадане са нулеви.