Ювентус прекърши последния с две дузпи и хеттрик на Дибала (видео)

Шампионът на Италия Ювентус надделя с 4:2 като гост над последния в подреждането на Серия "А" Беневенто в мач от 31-ия кръг на италианското първенство. Тимът на Масимилиано Алегри прекърши съперника си с помощта на две дузпи, които бяха реализирани от Пауло Дибала. Аржентинският нападател бе точен на два пъти през първото полувреме (16, 45+3-дузпа) и веднъж през втората част (74-дузпа). Дъглас Коща (82) добави едно попадение за "Старата госпожа", а автор на двата гола за боксовата круша на Серия "А" стана Шейх Диабате (24, 51).

Ювентус вече има 7 точки аванс на върха в класирането пред втория Наполи, който утре приема на "Сан Паоло" Киево. Беневенто пък изглежда обречен, като е на цели 13 точки от зоната на спасението.

В 16-ата минута Хуан Куадрадо свали топката за Дибала, който от границата на наказателното поле с прекрасен изстрел опъна мрежата зад Кристиан Пуджони.

Домакините обаче отговориха бързо. В 24-ата минута играч на Беневенто стреля към вратата на Войчех Шчесни, който направи невероятно спасяване, но топката попадна в Гилерме, който центрира и Шейх Диабате почти от голлинията засече топката в мрежата.

В 34-ата минута Куадрадо пропусна страхотен шанс за гол за Ювентус. Колумбиецът бе изведен очи в очи с Пуджони и стреля по земя, но топката мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

Две минути по-късно Марио Манджукич успя да вкара гол, но той бе отменен. Хърватският нападател съумя да изпрати топката в противниковата врата от легнало положение, но реферът Фабрицио Паскуа прецени, че е имало игра с ръка на Манджукич и анулира попадението, като показа жълт картон на хърватина.

В 44-ата минута Миралем Пянич падна в наказателното поле на домакините след съприкосновение с Берат Джимсити. Първоначално арбитърът Паскуа даде знак играта да продължи, но след това се консултира със системата ВАР и посочи бялата точка. Дибала изпълни отлично дузпата и върна преднината от един гол на Ювентус, отбелязвайки своя гол №50 в Серия "А" с фланелката на "Старата госпожа".

Шест минути след почивката Диабате изравни резултата с втория си гол в мача. Този път той преодоля Шчесни с прецизен удар с глава след центриране от корнер.

В средата на втората част домакините бяха близо дори до трети гол, но Пянич с решаващо действие в отбрана с глава попречи на футболист на Беневенто да направи резултата 3:2.

В 74-ата минута Ювентус отново излезе напред в резултата и това се случи след отсъждането на втора дузпа в полза на “бианконерите”. Появилият се в игра след почивката Гонсало Игуаин падна артистично в наказателното поле на домакините и реферът категорично посочи бялата точка, като не сметна за нужно да се консултира с ВАР. Дибала изпълни хладнокръвно дузпата и оформи своя хеттрик.

В 82-ата минута резервата Дъглас Коща сложи точка на спора с много красив гол. Бразилецът проби отдясно и със страхотен изстрел с левия крак не остави шансове на Пуджони - 2:4.

До края на двубоя не се случи нищо интересно и Ювентус очаквано прибави нови три точки към актива си по пътя към преследваното от тима седмо поредно Скудето.