Андерлехт не се предава (видео)

Андерлехт записа трудна, но много ценна победа при гостуването си на Шарлероа и благодарение на нея остава в борбата за титлата. Грандът от Брюксел надви домакините с 2:1 и се доближи на 6 точки от водача Брюж, който има и мач по-малко.

Риота Мориока даде аванс на Андерлехт в 3-ата минута, след като получи пас от десния фланг и заби топката в мрежата на Шарлероа. Домакините изравниха в началото на второто полувреме чрез Амара Баби, но в 64-ата минута Лукаш Теодорчик реализира спорна дузпа и Андерлехт спечели.

Днес Генк е домакин на Стандард (Лиеж), а в понеделник е и третият мач от кръга в шампионския плейоф, в който Гент ще приеме Брюж.